آذرگام - تولید کننده عایق های رطوبتی و قیر صنعتی آذرگام - تولید کننده عایق های رطوبتی و قیر صنعتی آذرگام - تولید کننده عایق های رطوبتی و قیر صنعتی

استانداردهای تدوین و تائید شده توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی مربوط به عایقهای رطوبتی

.

.

آزمايشگاه

.

.

عموماً به دليل نوع توليد عايق اکثر واحدها نيازي به ايجاد آزمايشگاه در داخل واحد احساس ننموده اند که البته علاوه برآن که اين امر نکته منفي درساختار خوشه مي باشد ولي خود معلول عوامل مختلفي از جمله نوع توليد و سطح تکنولوژي مي باشد و اينکه به دليل توليد يکنواخت و فرآيند ثابت توليد و همچنين نوع کيفيت محصول عموماً هيچ آزمايشي بطور خاص روي محصول انجام نمي گيرد که اين امر نشان دهنده بي تفاوتي خاص نسبت به مشخصات محصول مي باشد که در مواجهه با بازار خارجي اين امر مي تواند نقطه منفي تلقي گردد .

البته نکته مثبت ، آن است که %35 واحدها از استانداردهاي ISO برخوردارند و اين امر نشان دهنده آن است که واحدها بدون اهميت دادن به کيفيت محصول وحتي مغشوش بودن بازار داخلي و عدم توجه به بازار خارجي عمدتاً در خصوص برقراري آزمايشگاه و تست محصول اقدامي نمي نمايند

.

آذرگام - تولید کننده عایق های رطوبتی و قیر صنعتی

آزمايشگاه کنترل کيفي ايزوگام

نام دستگاه : دستگاه کشش 200Kg
موارد استفاده : تعيين خواص و مقاومت مکانيکي ايزوگام
دستگاه کشش 200Kg
دستگاه کشش موجود جهت تست مقاومت کششي مواد پلاستيکي ، پليمري ، کابلهاي فلزي و.... تا حداکثر 200Kg طراحي و ساخته شده است .

.

.

هدف

تست کشش مواد مختلف و رسم منحني تنش تسليم ، تنش گسيختگي و تنش نهايي مواد.                                                                                                             

.

شرح دستگاه


.

.

1- سازه دستگاه
2- برد کنترل الکترونيک
3- کامپيوتر و نرم افزار جهت رسم منحني


.

.

.

.

روش تست کردن

ابتدا سر نمونه ايزوگام به طول 300mm و عرض 50mm به صورت طولي و عرضي آماده مي نمائيم . کليد ref را فشار مي دهيم تا فک متحرک در فاصله 20cm از فک ثابت قرار بگيرد. بعد از قرار دادن ايزوگام در بين دو فک مهره هاي بالا و پائين فک ها را مي چرخانيم تا محکم شود سپس روي START کليک مي کنيم. اين کار براي هر سه نمونه تکرار مي شود. در صورتي که يکي از آزمايش ها بررسي انجام نگيرد بايد آن آزمايش حذف شود. براي اين کار کافيست روي يکي از اعداد سمت راست صفحه که مربوط به آن تست مي باشد کليک کنيم. آن تست پاک مي شود و تست ديگري جايگزين آن مي کنيم . بعد از پايان سه مرحله در قسمت file گزينة print را انتخاب مي کنيم تا از پرينت گرفته شود .

اين تعريف از کيفيت البته مربوط به دهه 1950 اروپا و آمريکا مي باشد که ملاحظات کيفيت مايک مانع بر سر راه توليد انبوه تلقي مي شود و در شرايط بعد از جنگ تهيه مايحتاج در اولويت قرار داشت .

اين تلقي از کيفيت ، دو ضعف عمده دارد . اول اينکه تداعي مي کند که کيفيت را مي توان از طريق بازرسي تحميل کرد و دوم اينکه ضعف مفهوم مطابقت با استاندارد ، غفلت از نيازهاي مصرف کننده است . جاي تأسف است که مفهومي که حدود چهل و چند سال پيش در کشورهاي توسعه يافته امروزي کنار گذاشته شده امروزه بعنوان اولين گام کيفيت در کشور ما براي برخي از صنايع از جمله عايقهاي رطوبتي پيش ساخته مطرح شده و به سختي نيز قابل پذيرش است .

.

.

در آزمايشگاه دو نوع تست صورت مي گيرد:

.

.

1- تست مواد اولیه

قير 100/85 (منظور بايد نقطه نرمي 85 تا 100 باشد البته در ابتدا که قير خريداري مي شود ) را در داخل دستگاه تعيين نقطة نرمي (ريمبوبال ) قرار مي دهند. اين دستگاه داراي دو حلقه است که داخل آن پر قير مي شوند. توپ کوچکي داخل محلولي گلسيرين مي گذارند. و حرارت مي دهند هر موقع توپ افتاد نقطة نرمي دستگاه تعيين مي شود . يکبار ديگر مواد مخلوط شده را داخل همان دستگاه قرار مي دهيم و نرمي را پس از مخلوط شدن مي سنجيم که در اين حالت بايد نقطة نرمي 120 باشد

.

.

2- تست محصول

1 ـ دستگاه آون: در دستگاه مربوطه پايداري حرارتي مورد سنجش قرار مي گيرد . در اين آزمايش عايقي به اندازه 10× s برش مي زنيم در آون قرار مي دهيم به مدت 2 ساعت در دماي c0 120 تنظيم مي کنيم و نگهداري مي کنيم در اين مدت نبايد عايق چکه کند و آب شود.درغير اين صورت بايد مقدار پوشال را بيش تر کنيم.

 2 ـ دستگاه خمش يا انعطاف پذيري در سرما: در اين دستگاه يک تکه عايق به اندازه s×10 وارد دستگاه مي شود دماي دستگاه را روي –S0c تنظيم مي کنند ميله اي در اين دستگاه تعبيه شده است که بعد از 2 ساعت اين ميله به سمت پائين حرکت مي کند نبايد بشکند. اگر در اين حالت عايق شکسته شود بايد مقدار APP را کم کنيم.

 3 ـ دستگاه کشش: دو لايه پلي استر و تيشو به اندازه30×S در اين دستگاه ارزيابي مي شود که داراي دو فک هستند ، فک بالا و پائين که اين عايق در بين اين دو فک جاي مي گيرد و بعد محکم مي شود فک پائين ثابت و فک بالايي متحرک و به سمت بالا کشيده مي شود که نبايد پاره شود. در کل يک عايق استاندارد بايد پايداري حرارتي c0120 داشته باشد و در دماي –S0c شکسته نشود.

.

.

 

Copyright 2015 Azargum - All rights reserved.